HAARSTEEG - Tussen de Kavelingweg, Mommersteeg en Tuinbouwweg, ligt een plan voor 163 woningen op tafel. Het Heusdense college heeft onlangs positief gereageerd op dat plan, zo blijkt uit een raadsinformatiebrief. Het project gaat verder onder de naam Victoria II en is een verlengstuk van het eerder gerealiseerde woningbouwproject Victoria.
Het plan bevindt zich nog in de beginfase. Wel is al duidelijk dat de initiatiefnemer de woningen voor alle doelgroepen. Zo kunnen er straks sociale huurwoningen komen te staan, evenals huizen voor starters en senioren. Maar, ‘‘over de concrete woningbouwprogrammering en fasering van deze locatie moeten aanvullende afspraken worden gemaakt’’, schrijft de gemeente Heusden in de raadsinformatiebrief. Zij is hoopvol dat dit project de woningbouwaspiraties een flinke boost kan geven. ‘‘Onze gemeente heeft een forse woningbouwopgave. Deze locatie kan een significante bijdrage leveren aan het verlichten van de druk op de woningmarkt.’’ Wel liggen er nog de nodige uitdagingen voor. Onder meer op het gebied van water, verkeer en milieu. Het bergen van hemelwater en het toepassen van wadi's zijn voorbeelden van dergelijke uitdagingen.
Als ook de gemeenteraad akkoord is met het principevoorstel, kunnen de volgende stappen gezet worden. Er zal daarin overleg plaatsvinden met de initiatiefnemer, om te bespreken hoe het plan verder uitgewerkt kan worden.







