Relatief weinig ‘traditionele criminaliteit’ in de regio Langstraat

DE LANGSTRAAT - In de Langstraat vindt relatief weinig traditionele criminaliteit plaats. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), die zij recent gepubliceerd hebben.

Onder traditionele criminaliteit valt onder andere inbraak, vernielingen, diefstal en geweld. Uit de cijfers blijkt dat in Waalwijk het vaakst traditionele criminaliteit plaatsvindt: op elke 1.000 inwoners gebeurt dat twintig keer. Dat is iets meer dan bij de zuidelijke buurgemeente, want in Loon op Zand vindt er 18 op de 1000 keer traditionele criminaliteit plaats. In Heusden en Dongen ligt dat aantal nog iets lager: 15 op 1000.

Daarmee wijkt de Langstraat niet af van vergelijkbare nabijgelegen gemeenten, zoals Geertruidenberg en Altena. In Tilburg en Den Bosch ligt dat aantal wel een stukje hoger.