VLIJMEN - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de Winmau World Masters uitgeschakeld. Van Gerwen verloor met 1-3 in sets van de Australiër Damon Heta. Van Gerwen haalde niet zijn gebruikelijke niveau en kwam met zijn gemiddelde niet boven de 90 uit, wat laag is voor zijn standaarden.
Na verlies van de eerste set wist Van Gerwen de stand nog gelijk te trekken naar 1-1, maar daarna ging het opnieuw mis. Heta won de daaropvolgende twee sets en stelde zo de overwinning veilig.
Door de vroege uitschakeling komt Van Gerwens vierde plaats op de wereldranglijst onder druk te staan, aangezien zijn concurrenten wel verder zijn gekomen in het toernooi. Het toernooi verliep sowieso teleurstellend voor Nederland: naast Van Gerwen werden nog drie andere Nederlanders uitgeschakeld.







