Dader brand voormalig schoenenmuseum krijgt taakstraf aan zijn broek

WAALWIJK - In december van 2024 ging het voormalige schoenenmuseum in Waalwijk in lichterlaaie. Een brand die werd aangestoken, zo heeft de rechtbank Zeeland-West Brabant geoordeeld. De dader krijgt een werkstraf van 120 uur aan zijn broek.

De uit Waalwijk afkomstige dader werd geboren in 2008 en zette op de bewuste avond een stukje piepschuim in brand. Daarna ging het snel, want binnen een luttel aantal minuten stond het hele bedrijfspand in de hens. De rechtbank neemt het de verdachte zeer kwalijk dat hij brandstichting heeft gepleegd, zonder daarbij rekening te houden met de impact die de brand kan hebben.

Uiteindelijk krijgt de verdachte dus 120 uur werkstraf. Als hij deze niet naar behoren uitvoert, zal hij zestig dagen in jeugddetentie moeten zitten.