Memories & Dreams 2025: Harmonie Drunen vindt zichzelf opnieuw uit

DRUNEN - Van 21 tot 25 oktober 2025 staat sporthal De Slagen weer in het teken van Memories & Dreams, het grootschalige muzikale evenement van Harmonie Drunen. Voor de vijfde keer wordt de hal omgetoverd tot een indrukwekkend podium, waar orkest, solisten en dans elkaar ontmoeten. "We worden wel steeds beter en sneller in het organiseren van het evenement", zeggen Mirjam Berger en Rianne Santbergen, organisatoren van Memories & Dreams en leden van Harmonie Drunen.

Traditie ontmoet vernieuwing
Harmonie Drunen zag een afname in het aantal leden. Het traditionele beeld van op straat lopen sprak niet iedereen meer aan. Als Harmonie Drunen zijn bestaansrecht wilde behouden, dan moest er verandering komen. In 2011 besloten ze de vereniging op een andere manier op de kaart te zetten: een groot evenement met een repeterend karakter. Zo werd in 2011 Memories & Dreams geboren.

Één keer in de drie jaar
Het evenement is inmiddels een van de grootste fundraising-evenementen van Brabant, met zo’n 3.000 bezoekers. Het Symfonisch Blaasorkest telt negentig muzikanten en groeit nog elk jaar. Omdat de voorbereiding veel tijd vraagt, wordt Memories & Dreams eens in de drie jaar georganiseerd: “Tijdens de eerste editie zijn we er echt 2,5 jaar mee bezig geweest." Nu gaat het een allemaal een stuk sneller, omdat de leden van de vereniging beter op elkaar ingesteld zijn. De organisatie is opgesplitst in vijf teams: regie fundraising, techniek, facilitair en marketing. Rianne zit in het team regie. Die gaan onder andere over het inrichten van de zaal en zetten het repertoire in elkaar. "Het is een grote uitdaging, want je wilt elke keer weer een goede show neerzetten.”

Muzikanten & solisten
Tijdens het evenement spelen Mirjam en Rianne allebei dwarsfluit. Naast negentig orkestleden is er ook een combo voor de lichte muziek; daar zitten drummers van de Harmonie bij. Memories & Dreams gaat voor kwaliteit en diversiteit om eentonigheid te voorkomen. Aan elke editie hangt een thema vast; dat is het uitgangspunt voor het programma. Dit jaar is het thema Presents Heroes of Music, een ode aan muzikale legendes die inspireren en verbinden.

Muziek in de Klas
Ook dit jaar zit er een goed doel aan Memories & Dreams verbonden. Het goede doel van 2025 is Muziek in de Klas, dat muziekonderwijs op basisscholen ondersteunt. “Wat voorop staat, is dat we echt willen inzetten op muziekonderwijs voor kinderen. Door maatregelen binnen de overheid is op cultuur veel bezuinigd en zeker op basisscholen is er nauwelijks echt muziekonderwijs.” Harmonie Drunen voert daarom al jaren een succesvol samenwerkingsproject uit op meerdere basisscholen in Drunen. Die lessen bekostigt de vereniging grotendeels zelf. Dit project maken we samen met Scala-scholen en de landelijke stichting Meer Muziek in de Klas mogelijk”.

Kaartenverkoop
Met een nieuwe dirigent, Johan Smeulders, belooft de vijfde editie van Memories & Dreams opnieuw verrassend te worden. Wie dit unieke evenement wil meemaken, kan tickets kopen via www.memoriesanddreams.nl/ticketshop.

Afbeelding: Bam! Fotografie